fbpx

Günümüzde başta beyaz yakalı çalışanlar ve öğrenciler olmak üzere çoğu insan günlük hayatının önemli bir bölümünü masa başında geçiriyor. Gerek yüksek öğrenci nüfusu gerekse beyaz yakalı çalışan yoğunluğu ile Ankara bu durumun en çok görüldüğü şehirlerin başında geliyor. Bu yüzden Ankara’da nezih ortak çalışma alanlarına ve ders çalışılacak mekanlara olan ihtiyaç oldukça yüksek. Son yıllarda hem kamu hem de özel sektör tarafından açılan kütüphane ve benzeri ortamlar Ankara’da ders çalışılacak yerlerin sayısını önemli ölçüde artırdı. Böylece hem Milli Kütüphane’de yer bulamayan ve kafelerde ders çalışmaya çalışan öğrenciler hem de işlerini pastane, lokanta ya da kitap cafelerde halletmeye çabalayan beyaz yakalılar bir nebze rahat etmeye başladılar. Ankara’daki kamu ve özel sektör çalışanlarına, lise ve üniversite öğrencilerine ve onların anne babalarına bir müjdemiz var! İdeal bir çalışma ortamında bulunması gereken tün şartları bir araya getiren ortak çalışma alanı & yeni nesil kütüphane Work Up Çukurambar’da açıldı. Work Up’ın ikinci şubesi ise Emek 8. caddede hizmet vermeye başladı.

Ankara’nın En Uygun Fiyatlı Ortak Çalışma Alanı (Coworking Space)

İstanbul kadar çok sayıda olmasa da Ankara’da da son zamanlarda birkaç ortak çalışma alanı ya da İngilizce tabiriyle ‘coworking space’ açıldı. Ankara’da bulunan ama işi itibariyle home ofis çalışan kişiler, şehir dışından iş amacıyla sık sık Ankara’yı ziyaret edenler, girişimciler, start-up ekosisteminde yer alanlar vb. başta olmak üzere pek çok kişi bu mekanları tercih ediyor. Work Up da bir ortak çalışma alanı. En önemli farkı kaliteden ödün vermeden uygun fiyatlarla hizmet veriyor olması. 

Work Up’ın fiziksel ortamı özgün bir mimari tasarımla oluşturuldu. Havalandırma, ışıklandırma, temizlik gibi temel hususlar en ideal şekilde organize edildi. Bir kütüphanede bulunan huzurlu ve sessiz çalışma ortamı sunulurken bir yandan da insanların çalışırken uyanık ve zinde kalmasını sağlamak için kaliteli ve çeşitli yiyecek ve içecekler gerçekten çok uygun fiyatlarla sunuluyor. 

Genç profesyoneller Work Up’ı sadece işlerini yapmak için kullanmıyor. Esasen iş hayatına başlamak sınavların hayatımızdan çıktığı anlamına gelmiyor. KPSS, YDS, ALES, TUS, TOEFL, GRE, GMAT ve diğer pek çok sınav genç profesyonellerin de gündeminde. Dolayısıyla üniversitenin bitmesi ders çalışmanın bitmesi anlamına gelmiyor. Konsantrasyon ve motivasyonlarını en üst düzeyde tutmak isteyen herkes Work Up’a gelip istediği kadar ders çalışabiliyor. Üstelik Ankara’da çok az mekânda bulunabilecek sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar uzanan uzun çalışma saatleri boyunca… Bu arada Work Up’ın sloganı çalışma özgürlüğü…

İşte Size Ankara’da Ders Çalışılacak Yer

Work Up’ı diğer coworking alanlarından ayıran bir başka özellik de farklı kesimlerden insanların bir araya gelerek bir topluluk oluşturması, networking yapıp bağlantı kurma imkânı bulması. Work Up kütüphane, üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan öğrenciler, üniversitede okuyan gençler ve iş hayatına atılmış çalışanlara aynı anda hitap edebilen bir çalışma mekanı. 

Dersler, projeler, ödevler, sınavlar, vizeler, finaller, toplantı hazırlıkları, iş görüşmeleri, rapor yazımı, tez yazımı, özel ders, grup çalışmaları, sunum hazırlama, toplantılar, seminerler, küçük çaplı eğitim ve atölye çalışmaları ve çok daha fazlası Work Up’da rahatlıkla halledebileceğiniz konular. 

Work Up’ın sunduğu imkanlarla ilgili deyatlı bilgi almak için buraya, Work Up’ın kuruluş felsefisini öğrenmek için şuraya bakabilirsiniz. Work Up’dan fotoğrafları inceleyip mekanı daha iyi tanımak için galeriyi ziyaret edebilirsiniz. Work Up Çukurambar’ın ve Emek’in tam olarak neresinde bulunduğunu görmek ya iletişime geçmek için burayı kullanabilirsiniz. 

Ankara’da İdeal Çalışma Mekanı Work Up

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön